Balkon w stylu śródziemnomorskim

balkon w stylu śródziemnomorskim

Wygodny, klimatyczny, kwiecisty, taki jest właśnie balkon w stylu śródziemnomorskim. Jeżeli chciałbyś, by taki właśnie styl prezentował Twój balkon, to koniecznie zastosuj się do poniższych wskazówek!

Proste, lekkie meble

Balkon w stylu śródziemnomorskim zaprasza do odpoczynku swoją lekkością. Tutaj nie ma miejsca na ciężkie formy, przesadę, przepych. Tutaj czuć po prostu komfort. Meble, których nie powinno zabraknąć to wygodne krzesła i stolik, najlepiej w jasnych kolorach. Pasuje tu drewno, wiklina, szkło. Wygody dodadzą także poduszki, na przykład w kolorze niebieskim.

Kokon

Na większych balkonach nie można także zapominać o niesamowicie wygodnych kokonach, w których można nabrać sił.

Kwiaty

Balkony w stylu śródziemnomorskim mają bujną roślinność. Jak wiadomo, klimat w tamtych rejonach jest inny, zatem i roślinność jest zdecydowanie inna. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zbliżyć się do pierwowzoru. Na naszym balkonie powinny znaleźć się: cyprysy, oleandry, jaśminy. Najbardziej zbliży nas jednak do klimatu śródziemnomorskiego drzewko owocowe: pomarańczy, mandarynki, odmiany cytryny, truskawkowe, a także drzewko figowe czy oliwka.

Dodatki

Przepiękne, duże, acz proste w swych formach donice to absolutna podstawa. Na balkonie w stylu śródziemnomorskim powinno także znaleźć się miejsce na ciepły koc czy świeczki, które sprawią, że miejsce to zyska wyjątkowy, ciepły klimat.