Co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu olejem opałowym?

Ogrzewanie domu w chłodniejszych jesienno-zimowych miesiącach może być bardzo kosztowne. To zupełnie zrozumiałe, że użytkownicy chcą mieć pewność, że wybrane przez nich rozwiązanie grzewcze jest najbardziej opłacalnym i optymalnym rozwiązaniem. W przypadku, gdy nie ma możliwości bezpośredniego podłączenia do sieci gazowej, chętnie wybieranym rozwiązaniem jest ogrzewanie olejem opałowym. 

Tutaj olbrzymim udogodnieniem jest fakt, że w zasadzie każdy może zainstalować zbiornik lub kocioł w swoim domu – kluczowe jest oczywiście przestrzeganie przepisów dotyczących bezpiecznej instalacji. Ponadto konieczne będzie wykonanie obowiązkowego przeglądu urządzenia, dzięki któremu w mgnieniu oka dowiesz się, czy zainstalowany sprzęt działa tak, jak powinien lub czy nie jest uszkodzony. W przypadku, gdy olej opałowy znajduje się np. poza zbiornikiem lub wyczuwalny jest nieprzyjemny zapach, oznacza to, że zbiornik jest nieszczelny. Chociaż olej opałowy może się zapalić tylko wtedy, gdy jest rozpylony, będzie przedostawał się do gruntu i szkodził środowisku. 

Olej opałowy Ekoterm – bezpieczeństwo i ochrona środowiska

Posiadasz stary zbiornik, których chcesz wymienić na nowy? Specjaliści bardzo często oferują także utylizację takich zbiorników – tym sposobem proces wymiany przebiega sprawniej i wydajniej. 

Jaki zbiornik wybrać? Osoby zainteresowane zakupem do wyboru mają 3 rodzaje różnorodnych zbiorników, czyli zbiorniki naziemne, podziemne, a także te umieszczone w pomieszczeniach magazynowych lub kotłowniach. Ponadto, jeżeli wybierzesz olej o niskiej zawartości siarki, będziesz mógł go przechowywać w zbiorniku przez dłuższy czas – stan paliwa pozostaje niezmienny. Olejem grzewczym o niskiej zawartości siarki jest olej Ekoterm, który dodatkowo pozostawia znikomą ilość pozostałości po spaleniu – tym samym nie wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne. Ponadto wyróżnia się wysoką wartością opałową, co czyni go znacznie bardziej ekonomicznym niż inne produkty opałowe.

Inne zalety oleju opałowego

Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą ogrzewanie olejem opałowym? Przede wszystkim dzięki ogrzewaniu olejowemu można bezpiecznie przechowywać paliwo na terenie własnej posesji. Tym sposobem możliwe jest utrzymanie zapasu paliwa niezależnie od warunków pogodowych. Ponadto prawo ani przepisy nie mogą wymagać usunięcia prawidłowo działającego zbiornika oleju opałowego, który jest aktualnie zainstalowany i użytkowany. Kluczowe jest tu oczywiście prawidłowe funkcjonowanie i montaż zbiornika. Dotyczy to zarówno zbiorników przechowywanych w piwnicach, garażach, jak i tych na wolnym powietrzu czy nawet pod ziemią. 

Gdzie kupić olej opałowy – podsumowanie

Podsumowując, w naszym kraju funkcjonuje bardzo szeroko rozbudowana sieć renomowanych dystrybutorów, od których można nabyć olej opałowy. W związku z tym bez jakiegokolwiek problemu każdy ma możliwość zakupu oleju – nawet dużych ilościach. Warto jednak stawiać na najwyższą jakość i sprawny czas dostawy. Przeciętny czas dostawy oleju opałowego Ekoterm to około 24H od momentu zamówienia.  

Ważną kwestią jest również to, że zakup oleju opałowego można w pełni dopasować do indywidualnych potrzeb i rodzaju posiadanych urządzeń. Trzeba pamiętać, że dany olej opałowy powinien w pełni spełniać wymogi pieców najnowszych generacji, bądź też tych nieco starszych, które posiadamy w swojej nieruchomości. Ponadto w mniej zaludnionych obszarach do wyboru może być tylko jeden lub dwóch dystrybutorów oleju opałowego.

Powiązane artykuły

preparat do szamba
Ogród Prace budowlano-ogrodnicze

Jaki preparat do szamba wybrać?

Preparaty do szamba to nic innego, jak specjalistyczne produkty, które przeznaczone są do utrzymywania bezodpływowych zbiorników w czystości. Przypomnijmy, że budowa szamba, podobnie jak przydomowej oczyszczalni ścieków, możliwa jest tylko na wybranych terenach. Szambo powinno stanąć w miejscach, gdzie nie ma kanalizacji, a MPZP nie chce zgodzić się na budowę kanalizacji. Jaki preparat do szamb? […]

Czytaj więcej
Dom i Wnętrza Pielęgnacja roślin

Jakimi kwiatami przyozdobić balkon w bloku?

Kwiaty na balkonie są w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Dzięki nim nawet w środku miasta będziemy mogli stworzyć własną łąkę kwietną! Rośliny, aby cieszyły oko, powinny być odpowiednio pielęgnowane. Ważną rolę pełni również ustawienie balkonu w kierunku słońca. Jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się na balkonie? Nasze propozycje.  Aksamitki to jedne z najchętniej wybieranych kwiatów na […]

Czytaj więcej
Dom i Wnętrza

Jak urządzić mały balkon? Garść praktycznych porad

Mimo że być może zabrzmi to niewiarygodnie, to mały balkon daje olbrzymie możliwości. Szczególnie w kwestii jego urządzenia i zagospodarowania. Wbrew pozorom mała przestrzeń wcale nie musi oznaczać konieczności rezygnowania z wylegiwaniu się się na słońcu, czy czytaniu ulubionej książki na hamaku. Podstawą jest oczywiście maksymalne, ale przemyślane zagospodarowanie przestrzeni. Jak urządzić mały balkon? Szczegóły […]

Czytaj więcej