Jakimi kwiatami przyozdobić balkon w bloku?

Kwiaty na balkonie są w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Dzięki nim nawet w środku miasta będziemy mogli stworzyć własną łąkę kwietną! Rośliny, aby cieszyły oko, powinny być odpowiednio pielęgnowane. Ważną rolę pełni również ustawienie balkonu w kierunku słońca. Jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się na balkonie? Nasze propozycje. 

Aksamitki to jedne z najchętniej wybieranych kwiatów na balkon. Rośliny te nie potrzebują żadnych nawozów, aby zachwycać niewiarygodny wyglądem. Ponadto są one niezwykle odporne na zmienne warunki atmosferyczne. W związku z tym odpowiednio pielęgnowane mogą kwitnąć aż do późnej jesieni. Dla wielu osób ich główną wadą jest specyficzny zapach. Jednak dzięki temu odstrasza on wszelkiego rodzaju niechciane mrówki i mszyce. 

Bazylia jest ziołem, które niewątpliwie warto mieć w swojej balkonowej kolekcji. Jej niepowtarzalny aromat sprawia, że każda potrawa zamienia się w wykwintne kulinarne dzieło. Co więcej, bazylia jest bardzo niewymagającą rośliną. Wystarczy ją regularnie podlewać, a także przez przynajmniej 5 godzin w ciągu dnia zapewnić dostępu do promieni słonecznych. 

Petunia okaże się idealnym kwiatem dla niecierpliwych lub niedoświadczonych ogrodników. Roślina ten po zapewnieniu jej dostępu do pełnego słońca, odwdzięczy się zachwycającymi kwiatami. Warto podkreślić jednak, że poradzi sobie również w półcieniu. Kluczowe jest, aby chronić je przed deszczem. Zbyt duże krople mogą uszkodzić jej delikatne kwiaty.