Najpiękniejsze kwiaty na balkon w 2020

kwiaty na balkonie

Zbliża się wiosna, a wraz z nią czas, gdy na balkonach zaczynamy robić porządki po zimie oraz planowanie, jak zagospodarować ten kącik. W 2020 roku trendy w kwiatach balkonowych prezentują następująco.

Pelargonie dalej na podium

Pelargonie to jedne z najbardziej popularnych kwiatów balkonowych, które nie są zbytnio wymagające pod względem pielęgnacji. Pelargonia obficie kwitnie, dzięki czemu wiele balkonów pokrytych jest pięknymi, różnobarwnymi kwiatami. Istnieje wiele odmian tych roślin, a niektóre krzyżówki oprócz funkcji wizualnej, dekoracyjnej, pełnią także rolę odstraszacza dla owadów.

Nasturcja większa lub pnąca

To dość delikatny kwiat, zwykle nie wytrzymuje on zimy, jednak zdecydowanie warto brać go pod uwagę przy planowaniu balkonu w 2020 roku. Nasturcja kwitnie przez całe lato. Co ciekawe, jest ona jadalna i wykazuje wiele właściwości leczniczych. Występuje w różnej kolorystyce: żółtej, pomarańczowej, czerwonej. Każda z nich zachwyca!

Surfinia, czyli najokazalsze kwiaty na balkon

Surfinie to kwiaty balkonowe, które są prawdziwa ozdobą. Obficie rosną, pięknie kwitną i można je nabyć w szerokiej gamie kolorystycznej: fioletowe, białe, żółte, czerwone. Te kwiaty wymagają co prawda solidnego nawożenia, jednak warto poświęcić im nieco czasu, bowiem efekty są naprawdę imponujące.

Bidens, czyli złoty deszcz na balkonie

Mnóstwo drobnych, żółtych kwiatów sprawia, że balkon prezentuje się bardzo oryginalnie. Roślina ta uwielbia słońce, doskonale rośnie w skrzynkach balkonowych, szybko się rozrasta, tworząc kaskady kwiatów. Jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne.