łąka w mieście

Łąki w mieście sposobem na smog

Coraz częściej miejsce trawników w dużych miastach zajmują łąki. Co sprawia, że zyskują one na popularności? Czy warto inwestować w łąki zamiast eleganckich, krótko przystrzyżonych trawników?

Łąka w mieście a smog

Jednym z najbardziej uciążliwych problemów, z jakimi borykają się władze i mieszkańcy miast, jest smog. Co roku problem ten narasta. Konieczne jest wyszukiwanie rozwiązań, które pozwolą oczyścić nieco powietrze w mieście. Takim rozwiązaniem jest właśnie łąka. Wiele funduszy takich jak agritechhub.pl inwestuje właśnie w takie proste, acz bardzo skuteczne działania służące między innymi poprawie jakości powietrza w mieście.

Inne zalety i korzyści płynące z łąki w mieście

Funkcja antysmogowa to nie jedyna korzyść, jaka płynie z wykorzystania takiej formy zieleni. Trawniki w mieście pełnią także rolę schronienia dla wielu zwierząt i owadów. Takiej funkcji w większości przypadków nie pełnią trawniki. To, co odróżnia łąkę od trawnika i jednocześnie jest jej ogromną zaletą to fakt, że nasadzenia mogą osiągnąć określoną, ściśle ustaloną wysokość. Dzięki temu nie ma konieczności aż tak częstego koszenia, przycinania, by zapewnić widoczność, na przykład kierowcom. Ponadto pozwala to zminimalizować koszty związane z pielęgnacją zieleni miejskiej.