Widok łąk kwietnych w miastach to widok coraz częstszy i coraz bardziej popularny. I nie ma w tym nic dziwnego, wszak założenie łąki kwietnej niesie za sobą szereg korzyści! Jakich? Na to pytanie odpowiedzi udzielimy w niniejszym artykule.
Działanie antysmogowe
Niektóre mieszanki łąk wieloletnich, zwane smogówkami, wykazują właściwości antysmogowe. Jak wiadomo, problem smogu, szczególnie w dużych miastach, jest bardzo poważny i stale narasta. Włodarze miast starają się podjąć wszelkie możliwe działania, by powietrze w miastach było czystsze, a jednym z najbardziej skutecznych sposobów na to jest właśnie zakładanie łąk kwietnych.
Schronienie dla zwierząt
Łąki kwietne w miastach to przestrzeń, w której schronienie znajdą przede wszystkim małe ssaki czy ptaki. Żaby, jeże, wróble to tylko niektóre gatunki zwierząt i ptaków, które z całą pewnością odwiedzą łąkę kwietną w mieście.
Baza pokarmowa dla zapylaczy
To kolejna, ogromna korzyść z zakładania łąk kwietnych w miastach. Łąka stanowi bowiem bazę pokarmową dla owadów zapylających: pszczół, trzmieli. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się łąki miododajne.
Oszczędność czasu
Pielęgnacja łąk kwietnych nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Wymaga bowiem nawet jednego koszenia, jednego nawożenia i o wiele rzadszego podlewania niż ma to miejsce w przypadku trawników.
Oszczędność finansów
Mieszanki nasion łąk kwietnych nie są drogie, o czym można przekonać się zerkając do oferty sklepu panilaka.pl. Wymierne oszczędności przynosi nie tylko zakup nasion, ale także sama pielęgnacja łąki kwietnej. Łąki nie potrzebują intensywnego podlewania, bowiem gromadzą spore ilości wody w systemie korzeniowym, nie wymagają też regularnego koszenia tak jak ma to w miejsce w przypadku trawników. To przekłada się na oszczędności finansowe.