Dlaczego warto zakładać łąki kwietne w miastach?

łąka kwietna

Widok łąk kwietnych w miastach to widok coraz częstszy i coraz bardziej popularny. I nie ma w tym nic dziwnego, wszak założenie łąki kwietnej niesie za sobą szereg korzyści! Jakich? Na to pytanie odpowiedzi udzielimy w niniejszym artykule.

Działanie antysmogowe


Niektóre mieszanki łąk wieloletnich, zwane smogówkami, wykazują właściwości antysmogowe. Jak wiadomo, problem smogu, szczególnie w dużych miastach, jest bardzo poważny i stale narasta. Włodarze miast starają się podjąć wszelkie możliwe działania, by powietrze w miastach było czystsze, a jednym z najbardziej skutecznych sposobów na to jest właśnie zakładanie łąk kwietnych.

Schronienie dla zwierząt


Łąki kwietne w miastach to przestrzeń, w której schronienie znajdą przede wszystkim małe ssaki czy ptaki. Żaby, jeże, wróble to tylko niektóre gatunki zwierząt i ptaków, które z całą pewnością odwiedzą łąkę kwietną w mieście.

Baza pokarmowa dla zapylaczy


To kolejna, ogromna korzyść z zakładania łąk kwietnych w miastach. Łąka stanowi bowiem bazę pokarmową dla owadów zapylających: pszczół, trzmieli. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się łąki miododajne.

Oszczędność czasu


Pielęgnacja łąk kwietnych nie jest skomplikowana ani czasochłonna. Wymaga bowiem nawet jednego koszenia, jednego nawożenia i o wiele rzadszego podlewania niż ma to miejsce w przypadku trawników.

Oszczędność finansów


Mieszanki nasion łąk kwietnych nie są drogie, o czym można przekonać się zerkając do oferty sklepu panilaka.pl. Wymierne oszczędności przynosi nie tylko zakup nasion, ale także sama pielęgnacja łąki kwietnej. Łąki nie potrzebują intensywnego podlewania, bowiem gromadzą spore ilości wody w systemie korzeniowym, nie wymagają też regularnego koszenia tak jak ma to w miejsce w przypadku trawników. To przekłada się na oszczędności finansowe.

Powiązane artykuły

energia odnawialna
Aktualności

Energia odnawialna – co to jest?

Energia odnawialna co to jest? Inna nazwa są źródła odnawialne lub złoża odnawialne. To takie zasoby, które naturalnie się odnawiają. Wykorzystanie ich np. do produkcji energii elektrycznej jest niewyczerpywalne. Do źródeł energii odnawialnej zalicza się m.in. słońce, wiatr i wodę.  Źródła odnawialne w Unii Europejskiej W całej Unii Europejskiej od 2009 roku można było zaobserwować […]

Czytaj więcej
Aktualności

Najpiękniejsze kwiaty do domu

Jeśli chodzi o dekorowanie domu, jest na to wiele opcji! To może być trudne wiedząc, co wygląda najlepiej i co będzie najlepiej komponować się z istniejącym już wystrojem. Ale z odrobiną szczęścia i wiedzy, można znaleźć tak wiele wspaniałych pomysłów kwiatowych, które staną się ozdobą samą w sobie! Istnieje tak wiele pięknych kwiatów, które wyglądają […]

Czytaj więcej
pole golfowe
Aktualności

Czy pole golfowe może stać się głównym obiektem zagospodarowującym nasze tereny zieleni?

Golf zwykło się określać mianem sportu dla dżentelmenów. Charakterystyczny jest strój zawodników, na który najczęściej składa się koszulka polo i czapka z daszkiem. Swoich sił próbują w nim zarówno panowie jak i panie, zatem sport ten jest egalitarny. Wydaje się, że jest to prawdziwie elegancka dyscyplina, która cieszy się coraz większym powodzeniem. Ogólny zarys tej […]

Czytaj więcej