Czy pole golfowe może stać się głównym obiektem zagospodarowującym nasze tereny zieleni?

pole golfowe

Golf zwykło się określać mianem sportu dla dżentelmenów. Charakterystyczny jest strój zawodników, na który najczęściej składa się koszulka polo i czapka z daszkiem. Swoich sił próbują w nim zarówno panowie jak i panie, zatem sport ten jest egalitarny. Wydaje się, że jest to prawdziwie elegancka dyscyplina, która cieszy się coraz większym powodzeniem.

Ogólny zarys tej dyscypliny

Przemierzanie hektarów zielonych łąk meleksem, najczęściej kojarzona jest z golfem. Przeważnie pole golfowe warszawa zajmuje obszar nawet do kilkudziesięciu hektarów. Nic zatem dziwnego, że bardzo przydaje się ten niewielki środek transportu. Chodzi mianowicie o to, że na tak wielkim areale znajdują się dołki. Może ich być do 18 sztuk. Zadaniem zawodnika jest oddanie określonej liczby uderzeń piłeczki, aby ta w konsekwencji znalazła się dołku. Nie ulega wątpliwości, że teren jest przeważnie zróżnicowany pod względem trudności. Należy zadać pytanie jaka przyjemności byłaby, gdyby pole golfowe warszawa posiadało jedyne płaską rzeźbę terenu. Stawiki, górki, doły, tereny bardziej lub mniej przystrzyżonej trawy, wszystko to przekłada się na punkty.

Golf, czyli piękno sportu i przestrzeni

Jak się okazuje, pole golfowe warszawa oprócz sportu zachowuje również walory estetyczne. Twórców projektów przestrzeni do tej gry można nazwać artystami. Dokładają oni bowiem wszelkich starań, aby gęstość trawy ładnie współgrała z naturalną roślinnością. Natomiast jeziora dodają dodatkowego uroku i wpływają na wyobraźnię gracza, przy obmyślaniu strategicznego uderzenia. Człowiek czuje bliskość natury, przy niewielkim wysiłku fizycznym.

Sport dla snobów?

Należy przypuszczać, że za tak malownicze walory, które oferuje pole golfowe warszawa trzeba słono zapłacić. Jest to słuszna konkluzja, ponieważ o ile jedna lekcja może oscylować w okolicach 200 złotych, to cały dzień jest już wydatkiem rzędu blisko 2 tysięcy. Prawdopodobnie nie jest to dyscyplina adresowana do statystycznego obywatela. Nie ulega wątpliwości, że konieczne są spore inwestycje, aby rozwinąć się w tym sporcie. Oczywiście, opłacenie samych lekcji gry to nie wszystko. Potrzebny jest przecież jeszcze odpowiedni sprzęt. Tutaj ponownie ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. Zestaw średniej jakości kijów kosztuje około 700 zł. Wydaje się jednak, że człowiek nie lubi być postrzegany za ubogiego, w towarzystwie graczy. Dlatego też inwestycja w kompletny sprzęt na który składają się kije i torba, to bagatela nawet 4 tysięcy złotych. Należy jeszcze uwzględnić odpowiedni strój zawodnika, o którym wspomniano już wyżej.

Podsumowując dotychczasowe rozważania, należy wycofać się ze wcześniejszego stanowiska. Mianowicie, wizerunek golfa po bliższej analizie cen, ewoluował bezsprzecznie od egalitarnej dyscypliny do sportu elitarnego. Prawdopodobnie pole golfowe warszawa będzie nadal rozwijać swoją infrastrukturę. Wydaje się, że jeszcze długo golf będzie cieszyć się powodzeniem wśród jego amatorów. Z tym, że będą to raczej gracze z zasobnym portfelem.

Powiązane artykuły

energia odnawialna
Aktualności

Energia odnawialna – co to jest?

Energia odnawialna co to jest? Inna nazwa są źródła odnawialne lub złoża odnawialne. To takie zasoby, które naturalnie się odnawiają. Wykorzystanie ich np. do produkcji energii elektrycznej jest niewyczerpywalne. Do źródeł energii odnawialnej zalicza się m.in. słońce, wiatr i wodę.  Źródła odnawialne w Unii Europejskiej W całej Unii Europejskiej od 2009 roku można było zaobserwować […]

Czytaj więcej
Aktualności

Najpiękniejsze kwiaty do domu

Jeśli chodzi o dekorowanie domu, jest na to wiele opcji! To może być trudne wiedząc, co wygląda najlepiej i co będzie najlepiej komponować się z istniejącym już wystrojem. Ale z odrobiną szczęścia i wiedzy, można znaleźć tak wiele wspaniałych pomysłów kwiatowych, które staną się ozdobą samą w sobie! Istnieje tak wiele pięknych kwiatów, które wyglądają […]

Czytaj więcej
łąka miododajna raj dla pszczół
Aktualności

Raj dla zapylaczy, czyli o łąkach miododajnych słów kilka

Łąki miododajne oprócz niewątpliwych i niepodważalnych walorów wizualnych, mają również szereg innych zalet. Jedną i najbardziej istotna dla środowiska jest to, że stanowią bazę pokarmowa dla zapylaczy. Wymieranie pszczół to problem ogólnoświatowy i bardzo poważny, dlatego wszelkie działania, które pomagają go rozwiązać, są na wagę złota. Łąka, czyli kraina nektarem i miodem płynąca Dzikie łąki […]

Czytaj więcej