Czy pole golfowe może stać się głównym obiektem zagospodarowującym nasze tereny zieleni?

pole golfowe

Golf zwykło się określać mianem sportu dla dżentelmenów. Charakterystyczny jest strój zawodników, na który najczęściej składa się koszulka polo i czapka z daszkiem. Swoich sił próbują w nim zarówno panowie jak i panie, zatem sport ten jest egalitarny. Wydaje się, że jest to prawdziwie elegancka dyscyplina, która cieszy się coraz większym powodzeniem.

Ogólny zarys tej dyscypliny

Przemierzanie hektarów zielonych łąk meleksem, najczęściej kojarzona jest z golfem. Przeważnie pole golfowe warszawa zajmuje obszar nawet do kilkudziesięciu hektarów. Nic zatem dziwnego, że bardzo przydaje się ten niewielki środek transportu. Chodzi mianowicie o to, że na tak wielkim areale znajdują się dołki. Może ich być do 18 sztuk. Zadaniem zawodnika jest oddanie określonej liczby uderzeń piłeczki, aby ta w konsekwencji znalazła się dołku. Nie ulega wątpliwości, że teren jest przeważnie zróżnicowany pod względem trudności. Należy zadać pytanie jaka przyjemności byłaby, gdyby pole golfowe warszawa posiadało jedyne płaską rzeźbę terenu. Stawiki, górki, doły, tereny bardziej lub mniej przystrzyżonej trawy, wszystko to przekłada się na punkty.

Golf, czyli piękno sportu i przestrzeni

Jak się okazuje, pole golfowe warszawa oprócz sportu zachowuje również walory estetyczne. Twórców projektów przestrzeni do tej gry można nazwać artystami. Dokładają oni bowiem wszelkich starań, aby gęstość trawy ładnie współgrała z naturalną roślinnością. Natomiast jeziora dodają dodatkowego uroku i wpływają na wyobraźnię gracza, przy obmyślaniu strategicznego uderzenia. Człowiek czuje bliskość natury, przy niewielkim wysiłku fizycznym.

Sport dla snobów?

Należy przypuszczać, że za tak malownicze walory, które oferuje pole golfowe warszawa trzeba słono zapłacić. Jest to słuszna konkluzja, ponieważ o ile jedna lekcja może oscylować w okolicach 200 złotych, to cały dzień jest już wydatkiem rzędu blisko 2 tysięcy. Prawdopodobnie nie jest to dyscyplina adresowana do statystycznego obywatela. Nie ulega wątpliwości, że konieczne są spore inwestycje, aby rozwinąć się w tym sporcie. Oczywiście, opłacenie samych lekcji gry to nie wszystko. Potrzebny jest przecież jeszcze odpowiedni sprzęt. Tutaj ponownie ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. Zestaw średniej jakości kijów kosztuje około 700 zł. Wydaje się jednak, że człowiek nie lubi być postrzegany za ubogiego, w towarzystwie graczy. Dlatego też inwestycja w kompletny sprzęt na który składają się kije i torba, to bagatela nawet 4 tysięcy złotych. Należy jeszcze uwzględnić odpowiedni strój zawodnika, o którym wspomniano już wyżej.

Podsumowując dotychczasowe rozważania, należy wycofać się ze wcześniejszego stanowiska. Mianowicie, wizerunek golfa po bliższej analizie cen, ewoluował bezsprzecznie od egalitarnej dyscypliny do sportu elitarnego. Prawdopodobnie pole golfowe warszawa będzie nadal rozwijać swoją infrastrukturę. Wydaje się, że jeszcze długo golf będzie cieszyć się powodzeniem wśród jego amatorów. Z tym, że będą to raczej gracze z zasobnym portfelem.

Powiązane artykuły

Seafront landscape with azalea flowers. French reviera, view of stunning picturesque coastal town
Aktualności Ogród Rośliny

Ogród w stylu śródziemnomorskim. Magia gorącego południa w Twoim ogrodzie

Ogród w stylu śródziemnomorskim to przestrzeń, która przenosi nas wprost na słoneczne wybrzeża Włoch, Grecji, czy Hiszpanii, oferując relaks w otoczeniu charakterystycznej roślinności i elementów architektonicznych. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną cieszyć się ciepłem i bogactwem klimatu śródziemnomorskiego, nie opuszczając własnego ogrodu. Aranżacja ogrodu w stylu śródziemnomorskim Kluczem do stworzenia ogrodu w […]

Czytaj więcej
Banon, France hilltop village in Provence
Aktualności Ogród Rośliny

Ogród w stylu prowansalskim – aromatyczna oaza spokoju

Ogród prowansalski to esencja sielskiego życia na południu Francji, gdzie harmonijnie łączy się piękno natury z rustykalną elegancją. Charakterystyczne dla tego stylu są przede wszystkim lawendowe pola, ale także ziołowe ogrody, drewniane dodatki i kamienne ścieżki, które razem tworzą niepowtarzalny klimat relaksu i spokoju. Rośliny serca Prowansji W sercu ogrodu prowansalskiego królują lawenda, tymianek, rozmaryn […]

Czytaj więcej
flowers at a floristry - austria
Aktualności Pielęgnacja roślin Rośliny

Ogród w stylu francuskim. Symetria, przepych i historia

Ogród w stylu francuskim to kwintesencja barokowej elegancji, gdzie każdy element krajobrazu jest starannie zaplanowany i wykonany z niezwykłą precyzją. Charakteryzuje się on symetrią, regularnością oraz geometrycznymi formami, tworząc przestrzeń, która jest zarówno imponująca, jak i niezwykle harmonijna. Inspiracją dla ogrodów francuskich były ideały piękna i porządku, które dominowały w sztuce i architekturze baroku, a […]

Czytaj więcej