Czy pole golfowe może stać się głównym obiektem zagospodarowującym nasze tereny zieleni?

pole golfowe

Golf zwykło się określać mianem sportu dla dżentelmenów. Charakterystyczny jest strój zawodników, na który najczęściej składa się koszulka polo i czapka z daszkiem. Swoich sił próbują w nim zarówno panowie jak i panie, zatem sport ten jest egalitarny. Wydaje się, że jest to prawdziwie elegancka dyscyplina, która cieszy się coraz większym powodzeniem.

Ogólny zarys tej dyscypliny

Przemierzanie hektarów zielonych łąk meleksem, najczęściej kojarzona jest z golfem. Przeważnie pole golfowe warszawa zajmuje obszar nawet do kilkudziesięciu hektarów. Nic zatem dziwnego, że bardzo przydaje się ten niewielki środek transportu. Chodzi mianowicie o to, że na tak wielkim areale znajdują się dołki. Może ich być do 18 sztuk. Zadaniem zawodnika jest oddanie określonej liczby uderzeń piłeczki, aby ta w konsekwencji znalazła się dołku. Nie ulega wątpliwości, że teren jest przeważnie zróżnicowany pod względem trudności. Należy zadać pytanie jaka przyjemności byłaby, gdyby pole golfowe warszawa posiadało jedyne płaską rzeźbę terenu. Stawiki, górki, doły, tereny bardziej lub mniej przystrzyżonej trawy, wszystko to przekłada się na punkty.

Golf, czyli piękno sportu i przestrzeni

Jak się okazuje, pole golfowe warszawa oprócz sportu zachowuje również walory estetyczne. Twórców projektów przestrzeni do tej gry można nazwać artystami. Dokładają oni bowiem wszelkich starań, aby gęstość trawy ładnie współgrała z naturalną roślinnością. Natomiast jeziora dodają dodatkowego uroku i wpływają na wyobraźnię gracza, przy obmyślaniu strategicznego uderzenia. Człowiek czuje bliskość natury, przy niewielkim wysiłku fizycznym.

Sport dla snobów?

Należy przypuszczać, że za tak malownicze walory, które oferuje pole golfowe warszawa trzeba słono zapłacić. Jest to słuszna konkluzja, ponieważ o ile jedna lekcja może oscylować w okolicach 200 złotych, to cały dzień jest już wydatkiem rzędu blisko 2 tysięcy. Prawdopodobnie nie jest to dyscyplina adresowana do statystycznego obywatela. Nie ulega wątpliwości, że konieczne są spore inwestycje, aby rozwinąć się w tym sporcie. Oczywiście, opłacenie samych lekcji gry to nie wszystko. Potrzebny jest przecież jeszcze odpowiedni sprzęt. Tutaj ponownie ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. Zestaw średniej jakości kijów kosztuje około 700 zł. Wydaje się jednak, że człowiek nie lubi być postrzegany za ubogiego, w towarzystwie graczy. Dlatego też inwestycja w kompletny sprzęt na który składają się kije i torba, to bagatela nawet 4 tysięcy złotych. Należy jeszcze uwzględnić odpowiedni strój zawodnika, o którym wspomniano już wyżej.

Podsumowując dotychczasowe rozważania, należy wycofać się ze wcześniejszego stanowiska. Mianowicie, wizerunek golfa po bliższej analizie cen, ewoluował bezsprzecznie od egalitarnej dyscypliny do sportu elitarnego. Prawdopodobnie pole golfowe warszawa będzie nadal rozwijać swoją infrastrukturę. Wydaje się, że jeszcze długo golf będzie cieszyć się powodzeniem wśród jego amatorów. Z tym, że będą to raczej gracze z zasobnym portfelem.

Powiązane artykuły

Bouquet of large pink peonies isolated on a blurred garden background.
Aktualności Rolnictwo

Ogród w stylu chińskim: harmonia i symbolika w kompozycji przestrzeni. Czym się charakteryzuje ogród chiński?

Ogród w stylu chińskim to więcej niż zwykła przestrzeń zieleni; to skomplikowany układ symboliczny, który łączy elementy natury z głęboką filozofią Feng Shui. Tego typu ogrody są zaprojektowane tak, aby promować spokój, harmonię i równowagę, łącząc estetykę z funkcjonalnością w unikalny sposób. Każdy element takiego ogrodu, od roślinności po miniaturowe krajobrazy, pełni określoną rolę, tworząc […]

Czytaj więcej
Comfortable hanging wicker white chair in summer garden. Cozy hygge place for weekend relax in garden. Hammock chair in boho style hanging on tree. Cozy exterior backyard. Concept of rest outdoor.
Aktualności Ogród Rośliny

Ogród w stylu Boho – eklektyczna oaza spokoju. Jak zaaranżować i urządzić ogród? Inspiracja 

Ogród w stylu boho to więcej niż zwykła przestrzeń zielona – to miejsce, gdzie kreatywność spotyka się z naturą, tworząc wyjątkowy klimat pełen relaksu i artystycznego ducha. Styl boho w ogrodzie czerpie inspirację z bohemy i wolności, charakteryzując się swobodą w doborze elementów oraz harmonijnym połączeniem natury z ręcznie wykonanymi detalami. To idealne miejsce dla […]

Czytaj więcej
House with bougainvillea
Aktualności Ogród Pielęgnacja roślin Rośliny

Ogród w greckim stylu – inspiracja śródziemnomorską naturą

Ogród w greckim stylu czerpie z bogatej tradycji krajobrazów Grecji, łącząc w sobie elementy natury, architektury i kultury tego południowego kraju. Charakterystyczne dla tego stylu jest połączenie błękitu i bieli, co przypomina widoki małych, malowniczych wiosek rozmieszczonych na wyspach takich jak Santorini czy Mykonos. W takim ogrodzie nie tylko rośliny, ale cała kompozycja przestrzenna przenoszą […]

Czytaj więcej