Co powinno znaleźć się w nowoczesnym ogrodzie?

ogrod w nowoczesnym stylu

Jednym z najbardziej popularnych stylów jest obecnie minimalizm, który znalazł również swoje odzwierciedlenie, swój wyraz w architekturze ogrodowej. Wiele osób zastanawia się, jak powinien wyglądać ogród w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Planowanie przestrzeni należy rozpocząć od roślin. Krótko przystrzyżona trawa, krzewy w geometrycznych kształtach, kwiaty w jednolitych, tworzących spójną całość, barwach. To właśnie one powinny dominować w nowoczesnym ogrodzie.

Jeśli chodzi o dodatki to mile widziana jest altana tudzież zestaw prostych, klasycznych, eleganckich mebli ogrodowych. Absolutnie należy wystrzegać się przesady i przepychu w ozdabianiu przestrzeni.

Kolejną kwestią, którą warto rozważyć jest dobór odpowiednich materiałów, z których zrobione będą poszczególne elementy dekoracyjne w nowoczesnym ogrodzie. Szkło, metal, beton. To one obecnie wiodą prym w nowocześnie urządzonych ogrodach.

Nie bez znaczenia jest także oświetlenie. Lampiony, latarnie to produkty, które doskonale sprawdzą się w tego typu przestrzeni. Spośród donic warto wybierać te, które mają jak najprostszą formę. Podobnie rzecz się ma do innych akcesoriów ogrodowych, typu ławki, altanki, domki. Prostota i minimalizm zdecydowanie króluje w takim ogrodzie.

Nie można także zapomnieć o zbiornikach wodnych, również w jak najprostszej formie. Oczko wodne, ściana wodna, mały wodospad to elementy, które również pasują do nowoczesnej przestrzeni, obok roślin, prostych akcesoriów i budowli czy klasycznych mebli.