Bezpieczny i wygodny taras, jak to zrobić?

bezpieczny taras

Taras to miejsce, które spełnia wiele funkcji. Na odpowiednio wyposażonym tarasie można zarówno opalać się, odpoczywać, hodować rośliny, spożywać posiłki i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Jak sprawić, by to miejsce zyskało na komforcie i bezpieczeństwie?

Antypoślizgowe płytki na tarasie

Najczęściej taras wykładamy płytkami. Ma to wiele zalet bowiem płytki są łatwe w czyszczeniu, a to w przypadku tego miejsca jest strategiczne. Warto zadbać o to, by powierzchnia tarasu była nie tylko estetyczna, ale i bezpieczna i wybrać płytki antypoślizgowe. Pozwoli to uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji, szczególnie, gdy w domu są dzieci.

Markizy tarasowe z napędem

Markizy to produkty, które podnoszą komfort użytkowania tarasu. Ich zwijanie i rozwijanie może być jednak nieco kłopotliwe. Warto zatem rozważyć zakup markiz tarasowych z napędem, którymi można sterować za pomocą smartfona lub pilota. To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga wkładania wysiłku w te czynności. Firma Somfy oferuje także napędy wyposażone w czujniki słońca i wiatru, dzięki którym z łatwością można dostosować rozłożenie markiz do warunków pogodowych.

Stabilne balustrady

Balustrady to jedne z najważniejszych elementów konstrukcyjnych. Nie ma tu mowy o niedociągnięciach. Balustrada musi być stabilna. Jeśli tylko zauważymy nieprawidłowości, należy rozkuć, zdemontować i poprawić balustrady.